PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO polsko-litewski projekt zakończony

 

Piosenka jest dobra na wszystko skoro  śpiewać każdy może ....z takiego założenia wyszła młodzież z Fundacji Promocji i Wspierania Twórczości  CONVIVO z Łodzi, oraz z Wielofunkcyjnego Ośrodka Kultury w Niemenczynie rozpoczynając działania we wspólnym projekcie WWW.KARAOKE.PL_LT dofinansowany z Polsko - Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji  Ministerstwa Edukacji i Nauki.  Temat projektu oscylował  wokół  polskiej i litewskiej piosenki ludowej, inspirowanej folkiem i folklorem jak i tej współczesnej, która z jednej strony była nośnikiem dialogu międzykulturowego, wiedzy o tradycji, historii, języku, ludziach zaś z drugiej zachęcała do  wspólnych zabaw, rozrywki i integracji.  Młodzież z Polski i Litwy podczas spotkania w Przesiece  "odkurzyła" proste  ludowe piosenki pełniące  dawniej funkcję dziecięcych zabaw, które zostały uwiecznione na kartach albumu SIAŁA BABA MAK i zilustrowane autorskimi rysunkami. Dużym wyzwaniem dla uczestników było utworzenie wersji karaoke wybranych piosenek polskich i litewskich. Efekty pracy w pierwszej kolejności zostały zaprezentowany podczas plenerowego wydarzenia zorganizowanego dla mieszkańców Gminy Podgórzyn, tam też odbyło się premierowe wykonanie autorskiej piosenki, skomponowanej oraz wykonanej przez młodzież. Różnorodność kulturową w muzyce młodzież zawarła na indywidualnych PLAYLISTACH,  które stały się inspiracją do rozmów, zabaw i twórczości.

Realizacja projektu WWW.KARAOKE.PL_LT okazała się wyjątkową nie tylko muzyczną przygodą, która zaowocowała nawiązaniem nowych, wartościowych relacji, wzbogaciła wiedzę o kulturze i historii kraju sąsiada a przede wszystkim skłoniła do refleksji nad wartością tolerancji, akceptacji i współdziałania jako gwarancji dialogu międzykulturowego oraz międzypokoleniowego.

 Zapraszamy do „podróży" po stronie WWW.KARAOKEPLLT.EU gdzie zamieściliśmy efekty naszej wspólnej, międzynarodowej współpracy.

 Wyłączną odpowiedzialność za treść publikacji ponosi wydawca, Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji i Ministerstwo Edukacji i Nauki nie odpowiadają za wykorzystanie tych informacji w jakikolwiek sposób.